کد خبر: 3648 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۳ - 14:01

ما هم جلیقه داریم ولی مثل شما بی‌جنبه نیستیم

دهمین شنبه متوالی از اعتراضات جلیقه زردهای بی‌جنبه فرانسوی که برای شش هفت سنت افزایش قیمت هم خودشون رو از کار و زندگی انداختن و هم رسانه ملی ما را نیز گذشت. اما با این حال ‏جا داره از تمامی معترضان و تظاهرات‌کنندگان محترم کشور فرانسه تشکر ویژه‌ای داشته باشیم که باعث ایجاد تنوع در برنامه‌های صداوسیمای ما شدند تا بعد از یک ‌ماه شنیدن اسم جمال خاشقجی حالا یک خبر در میون اسم کشور فرانسه رو هم می‌شنویم تا تنوعی هم در بخش‌های خبری ایجاد شده باشد.

اما با تمام این احوال من به عنوان یک شهروند همیشه معترض ایرانی اصلا برام این همه اعتراض اون هم برای اندکی گرانی قابل هضم نیست؛ در حالی که بعضي‌ها باوجود افزایش دو سه برابری قیمت‌ها هنوز مثل کوه دماوند استوار ایستاده‌اند و منتظر چهار-پنج برابر شدن قیمت‌ها و گرفتن مجدد حال‌شان هستند.

حالا من با الگو گرفتن از معترضان فرانسوي، قصد دارم با خرید یک جلیقه زرد که بر روی آن نوشته است «لطفا هفته‌ای یک‌بار استحمام و مسواک کردن دندان‌ها فراموش نشود»؛ از شنبه هفته آینده همزمان با دوستان فرانسوی در اعتراض به برخی از همشهریانم که با انتشار بوی بد در مترو و اتوبوس شرایط استفاده از وسایل نقليه عمومی را برای دیگران سخت کرده‌اند، دست به اعتراض بزنم تا بلكم بتوانم نقش کمی در این فرهنگ‌سازی داشته باشم.

البته جا دارد به معترضان فرانسوی اعلام کنم که ما هم جلیقه می‌پوشیم ولی نه زرد بلکه جلیقه‌ آبی و قرمز آن هم در روز بازی تیم‌های استقلال و پرسپولیس و در کنار زنان سرزمینم برای رفتن به ورزشگاه آزادی، اما متاسفانه بانوان گرامی می‌توانند تا درب ورودی در کنار ما باشند و پس از گرفتن چند سلفی با سردر ورودی استادیوم و قبل از منقلب شدن از حضور در کنار مردان، به منزل برگردند و ما با جلیقه‌های رنگی وارد استادیوم کاملا مردانه آزادی شویم.

با تمام این صحبت‌ها استفاده از جلیقه خیلی خوبه و حتی پدربزرگم در فصل پاییز و زمستان روی پلیورش می‌پوشد و حسابی گرم می‌شود اما فقط مشکل ما گذاشتن همه‌ این‌ها در شلوارش است که کلاس خانواده را به شدت پایین آورده.

و در پایان به دوستان فرانسوی می‌گویم که ما هم جلیقه داریم و می‌پوشیم ولی مثل شما بی‌جنبه نیستیم.

عضویت در کانال تلگرام بی قانون آنلاین

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.