کد خبر: 3644 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۳ - 14:01

کِی‌روش و بوی شادمانی تهران

فرزند هنوز به دنیا نیامده‌ام! یکی از معاونان سازمان محیط زیست گفته چون به هیچ جمع‌بندی‌ای درباره منشا بوی بد تهران نرسیدیم، پرونده‌اش مختومه شد. تو هم حواست باشد اگر روزی به دنیا بیایی و بوی بدی از خودت منتشر کنی (بچه‌های مردم مقاله منتشر می‌کنن اونوقت تو...)، بنده به عنوان پدرت هیچ منشأ و منبعی نمی‌بینم و بدون رسیدگی، پرونده‌ات را مختومه اعلام می‌کنم.

مسئولکم! می‌خواهم انواع گل را برایت توضیح دهم. یکی‌اش همانی است که دژاگه و جهانبخش زدند و ما به یک چهارم نهایی صعود کردیم؛ یکی‌اش گلی است که عموی بزرگت می‌زند و حالش به اصطلاح ردیف می‌شود (به عموت افتخار کن، اون بهترین گلر ایرانه. می‌گن همیشه موقعیت ساقی رو پنجاه پنجاه می‌کنه). نوع بعدی نیز گلی است که پیمانکاران خدوم شهرداری در باغچه‌ها می‌کارند و پس از آبیاری و رسیدگی و رشد کامل، آن‌ها را به خورد کودکان کار می‌دهند! مسئولکم وقتی بزرگ شدی و مسئولیت گرفتی، هیچ‌وقت کار نکن وگرنه یا به گل‌خوری می‌افتی، یا بدتر از آن، سر از اردوگاه در می‌آوری.

مسئولکم! سرمربی محترم تیم ملی جناب آقای کی‌روشی، نه ببخشید کی‌روشی‌پور، نه نه کی‌روشیانی، اصلا بی‌خیال اسم‌ها؛ به هرحال ایشان گفته‌اند پیپِل تیم ملی در امارات نان ندارند بخورند. می‌بینی اماراتی‌ها چه وضعیت بغرنجی دارند؟ یعنی یک نانوایی سنگک در آنجا پیدا نمی‌شود که برای تیم میهمان‌شان نان بخرند. آن‌وقت تو یک ذره بچه معترضی که چرا من به تغذیه‌ام نمی‌رسم و از میوه‌های استوایی کمتر استفاده می‌کنم!مسئولکم! قرار است سهمیه بنزین به جای شماره خودرو، به هر شماره ملی اختصاص یابد.‌ یعنی هر ایرانی روزی یک لیتر بنزین سهمیه خواهد داشت. ما باید با شنیدن این خبر خوشحال شویم. گورِ لق اینکه بنزین آزاد گران‌تر می‌شود. مسئولکم ما اساساخوشحال و شاد و خندانیم، قدر بنزین‌مان را می‌دانیم. ای کاش من هم به جای یکی، چند فرزند به دنیا نیامده داشتم تا سهمیه‌های‌مان زیادتر شود. مسئولکم تو اگر می‌توانی زمانی که به دوره جنینی رسیدی شبیه به ویروس‌ها تکثیر شو که مادرت پنجاه شصت تا بچه به دنیا بیاورد. نه البته خوب که فکر می‌کنم به لحاظ الاستیکی به صلاح هیچ‌کدام‌مان نیست. تو راحت باش، خودم فکری برایش می‌کنم.

مسئولکم! یکی از مسئولان سابق و پیگیر گفته که صبح تا شب مشغول فعالیت برای مردمم. هیچی همینجوری خواستم بفهمی آدمها بدون چشمداشت هم خدمت می‌کنند!

و کلام آخر؛ خودم واسه بوی بد تهران به یک حدس و گمان‌هایی رسیده‌ام. فعالیت‌ها گاهی نتایج خوشایندی ندارد. باید بیشتر مراقب فعالیت‌هایم باشم.

 

مواظب گندکاری‌هایت باش،

از طرف پدر مسئول دوستت،

محمدامین فرشادمهر

عضویت در کانال تلگرام بی قانون آنلاین

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.