کد خبر: 3627 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۰/۹ - 13:38

به خاطر چند لیوان چای بیشتر

در چارت سازمانی شرکت ما شاید مدیرعامل نفر اول باشه و معاونش دوم و آبدارچی و نیروهای زحمتکش خدمات انتهای جدول باشن ولی تمام کسانی که در اداره کار می‌کنن می‌دونن جایگاه اصلی آبدارچی اون پایین نیست.

خود من انقد که به آبدارچی شرکت احترام می‌ذارم به مدیرعاملش نمی‌ذارم، مدیر که کاری با من نداره آبدارچی شرکته که غذا و چایی من زیر دستشه. من حتی از ترسم به بی مزه ترین جوک‌های ایشون 10دقیقه تا یک ربع می‌خندم تا یک موقع این عزیز از من رنجیده خاطر نشه و همیشه با هم دوست بمونیم.

مثلا همین ماه پیش که ازم صد هزار تومن پول قرض گرفت، در اون لحظه نمی‌دونستم دارم چه سرمایه گذاری بزرگی انجام میدم ولی فردا صبحش که با روی خندان آقا خلیل روبه‌رو شدم نوید یک روز خوب بهم داده شد، تا ساعت پنج که تو شرکت بودم بیشتر از 25 تا چایی لیوانی تازه دم لب سوز قندپهلو برام آورد و همه این چایی‌ها رو آقا خلیل با میل باطنی خودش می آورد و توی دلم می‌گفتم: من عاشق آن دمم که آق خلیل گوید یک چای دگر بیارم و من نتوانم. خلاصه که تصمیم گرفتم هر موقع خلیل جون قصد پس دادن بدهیش رو داشت، ازش نگیرم تا این سپرده گذاری به عالی‌ترین شکل تمدید بشه !

البته رابطه من و خلیل آقا جان همیشه به این خوبی نبوده، پارسال که با هم بحثمون شد تا یک هفته چایی‌هایی که برام می آورد واقعا بوی بدی می‌دادن و اصلا قابل خوردن نبودن تا اینکه من برای دوستی و آشتی پیش‌قدم شدم.

به هر حال یادمون باشه که چگونگی رابطه با آبدارچی خیلی مهمه چون اگه خیلی هم بهش بخندی و مهربون باشی بازم ممکنه چاییتون بوی لجن بده و یا روش یه کف مشکوکی داشته باشه، پس حد وسط به سمت مهربانی رو در پیش بگیرید و با اون فرمون برید جلو !

دنزل واشنگتن در فیلم Equalizer 2 یه دیالوگ جالبي داره که میگه: «با کسی که به مسواکت دسترسی داره خوش‌رفتار باش» اما من می‌گم:« با کسی‌که به لیوان چاییت دسترسی داره خوب رفتار کن».

عضویت در کانال تلگرام بی قانون آنلاین

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.