کد خبر: 3621 | تاریخ : ۱۳۹۷/۹/۲۳ - 21:54

یک لحظه غفلت چند ایستگاه پشیمانی

‎گلچینی از بی اعصابترین مردمان عصبی‌ترین کشور جهان، هر روز سوار مترو و بی آرتی می‌شن، چیزی شبیه به غرب وحشی و فیلم‌های وسترن جان وین! کافیه کوچک‌ترین رفتار بدی ازت سر بزنه تا سنگین ترین تاوان ممکن رو پس بدی، مثلا همین امروز موقع پیاده شدن از بی آر تی راه آهن-تجریش تو ایستگاه منیریه چون دیر از صندلیم بلند شدم مسافران با یک توطئه دسته جمعی جریمه‌ا‌م کردن و سد راهم شدن و روبروی پارک ساعی با هزار مکافات تونستم پیاده بشم!

‎تجربه‌ سال ها استفاده از وسایل حمل و‌ نقل عمومی به من یاد داده که اگه هنگام رسیدن اتوبوس یا مترو به ایستگاه شانس بیاری و جزو نفرات اول باشی ممکنه بتونی روی صندلی بشینی و اون موقع‌اس که می‌تونی امیدوار باشی یه پیرمرد نیاد بالا سرت و ازونجایی که ما هم یه فردین و تختی درون داریم متواضعانه بلند می‌شیم و جامون رو می‌دیم بهش، شاید هم مجبور بشی سر مسافر کناریت که گذاشته روی شونه‌ات و خوابیده رو تحمل کنی و مراقب باشی آب دهنش نریزه تو جیب پیرهنت. البته بخوابه بهتره چون وقتی بیداره تمام وقت سرش توی گوشیته و مشغول خوندن پیام‌ها و تازه وسطش هم یهو می‌گه داداش اینجوری جوابشو می‌دادی خیلی بهتر بودا!

‎اما اگر انقدر خوش شانس نباشی که صندلی خالی نصیبت بشه باید به ناچار چند کار رو همزمان انجام بدی. يعني با یک دست کیفت رو نگه داری، با یک دست موبایلت و با اون یکی دستت میله و با یه دست هم بايد مراقب پشت سرت باشی !و همچنان در کمین برای پیدا کردن جای مناسبی برای ایستادن که با سیل جمعیت به بیرون پرتاب نشی و به در و دیوار نخوری و از همه مهم تر بهره برداری از حس ششم جهت حدس زدن این موضوع که چه کسی زودتر پیاده خواهد شد و مترصد برای رسیدن به مقصود !

‎درواقع یکی از جذاب‌ترین صحنه‌های مترو و بی‌آر‌تی دوئل‌های دو نفره برای تصاحب جانشینی شخصیه که داره آماده می‌شه از صندلیش بلند بشه و ایستگاه بعدی پیاده شه، یعنی دو نفری که بالای سرش ایستادن حتی پلک هم نمی‌زنن و منتظر هستند با بلند شدن طرف یه جهش حرفه‌ای داشته باشن و اون جایگاه رو قبضه کنن. اگر موفق بشی از بازی تاج و تخت با سربلندی بیرون بیای مالک اون میشی و راحت روی صندلی می‌شینی اما اگه ببازی باید اون قلمرو رو ترک کنی و بری بالا سر مسافری که حدس می‌زنی قراره به زودی پیاده بشه و رقابت جدیدی رو از سر بگیری .

‎به هر حال استفاده از اتوبوس یا مترو خصوصا در ساعت های شلوغی صبح و عصر نیازمند داشتن تجارب فراوانی در این عرصه است که اولین و اساسی ترین اصل آن به یاد داشتن این موضوع خیلی مهم است که هیچ‌گاه برای پیاده شدن و عبور از دیوار انسانی جلوی در؛ فراموش نکنی یک ایستگاه زودتر به سمت در حرکت کنی وگرنه مجبوری حداقل سه ایستگاه پیاده برگردی!

عضویت در کانال تلگرام بی قانون آنلاین

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.