کد خبر: 3620 | تاریخ : ۱۳۹۷/۹/۲۳ - 21:54

سگِ صورتیِ افسردگی!

یک روز صبح، وقتی گرگور سامسا از خواب های مضطرب بیدار شد، طبق عادت موبایلش را برداشت تا به گرگور سارا نامزدش پیام صبح بخیر همراه با بوس و قلب بدهد. ممکن است بپرسید چرا اسم‌های‌شان مثل خواهر برادرهاست؟ که باید بگویم چون این داستان قرار بود در قالب کارتون از صداو سیما پخش شود!

همین که قفل گوشی‌اش را باز کرد، با موجودی روبه‌رو شد که شبیه خودش بود ولی خودش نبود. با خود گفت: وای دارم چی می‌بینم؟ دو تا گوش و یه پوزه می بینم! بله او به یک سگ زیبا تبدیل شده بود! گوشی را به گوشه‌ای انداخت و با ناراحتی سیگاری روشن کرد.

باید واقعیت را می پذیرفت. تمام نگرانی ها و کارهایش یک طرف، دیدار امروزش با گرگور سارا به مناسبت ماهگردشان هم یک طرف! آخر از چند ماه قبل به او قول خرید یک توله سگ گوگولی را داده بود. حالا با این استایل سگی اش باید روبان را دور خودش می پیچید و یک لاکچری سوپرایز واقعی را رقم می زد!

در اتاق دور خودش می چرخید و فکر می‌کرد.

به یاد کپشن پست های چند وقت اخیرش که در همه شان از ترکیب سگِ سیاهِ افسردگی استفاده کرده بود، افتاد. یعنی واقعا سگ افسردگی به سراغش آمده بود؟ حالا سگ شدنش به کنار، با صورتی بودنش هیچ جوره نمی توانست کنار بیاید. اگر از آن زنده یاب ها بود باز یک جذبه ای داشت حداقل! ولی الان هیچ چاره ای جز کادو شدن برای سارا نداشت!

در همان وضعیت سگی غرق بود که صدای نوتیف گوشی توجه‌اش را جلب کرد.

سارا عکس فرستاده بود. شوکه شد! مگر همچین چیزی امکان داشت؟ سارا هم سگ شده بود! زیر عکس هم نوشته بود: اون روی سگم! زیبا نیست؟ سامسا بلافاصله نوشت: عزیزم چه جالب. منم امروز دقیقا یه سگی‌ام عین خودت! (می‌دونی که سگ فحش نیست؟) اینم عکسم.

سارا: واقعا؟ تو که اهل اسنپ چت نبودی؟

سامسا: اسنپ چت چیه؟ با راننده اسنپا هم چت می‌کنی؟ بای!

سارا: دیوونه راننده چیه؟ اسم همون برنامه س که دیروز رو گوشیت نصب کردم.

سامسا با دیدن جواب سارا نفس عمیقی کشید و فهمید که صبح توی همین برنامه خودش را دیده نه دوربین معمولی. از اینکه همان آدم بی‌خاصیت قبلی‌است خوشحال شد و با شادی سیگاری روشن کرد. بلافاصله عکس و برنامه را پاک کرد. او می‌دانست که پسرها یا سیگاری می‌شوند و یا با این فیلترها عکس می‌گیرند!

عضویت در کانال تلگرام بی قانون آنلاین

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.