کد خبر: 3335 | تاریخ : ۱۳۹۷/۳/۲۹ - 20:26

#هشت چیزی که #نباید_بخریم

آه بفرما، انقدر آقای رییس‌جمهور باید نباید راه انداخت که مردم هم یاد گرفتند و کمپین نباید بخریم زدند. البته سر اینکه چه چیزهایی مصداق نخریدنی‌ها هستند، اختلاف هست. مثلا یک عده خریدن واشر برای شیر دستشویی را که چکه می‌کند هم مصداق خیانت به این کمپین مدنی بزرگ می‌دانند اما در مقابل عده‌ای می‌گویند سخت نگیرید بابا، همین که جلوی خودمان را بگیریم و لامبورگینی نخریم کفایت می‌کند.

در همین راستا ما سعی کردیم یک سری نخریدنی تعیین کنیم که کمپین شکل متحدتری بگیرد و مردم از بلاتکلیفی خارج شوند.

1. پراید: اینکه چرا نباید پراید بخریم کاملا مشخص است، اصلا در این مورد خاص سوال اصلی اینجاست که چرا باید بخریم؟ اگر تا حالا عاشق زه کنارش بودید که آن را هم دیگر برداشته‌اند، فقط مانده یک چهارشاخ گاردان و دلکو و سیلندر پیستون. واشر سرسیلندر و شاتون و شمع هم که می‌رود جزو آپشن‌ها. این طوری بخواهید ماشین بخرید همان سه چرخه بچه همسایه که توی پارکینگ است را به قیمت پراید معامله کنید، کمتر ضرر می‌کنید.

 

2. تخم مرغ: واقعا چرا فکر می‌کنید نمی‌شود بدون تخم مرغ زندگی کرد؟ من خودم تحقیق کرده‌ام، غیر از اشکنه، کوکو، املت و نیمرو هیچ غذای دیگری تخم مرغ نیاز ندارد. خب دو روز این‌ها را نخورید، فقط کباب و شیشلیک بزنید بر بدن، چه می‌شود؟ نمی‌توانید دو روز شکم خودتان را نگه دارید تا با هم یک کمپین ملی را به سرانجام برسانیم؟ ای کارد برود...

 

3. طلا: این که طلا نخرید را یک خانم دارد به شما می‌گوید، دیگر ببینید قضیه چقدر جدی است، دو روز دندان روی جگر گذاشته و انقدر انگشتر و گردنبند و این‌ها از خانم‌ها آویزان نکنید. به خدا ما زن‌ها انقدر که برای‌مان آینده کشور اهمیت دارد، این دو تا تکه آویز زینتی اهمیت ندارد. مردیم انقدر برای ما طلا خریدید. بس است دیگر. اگر هم خودتان خانم هستید که خانمی کنید و چند وقت بی‌خیال طلا شوید. همان بدلی‌های قبلی که دارید، خیلی هم خوشگلند.

 

4. هندزفری: چه دلیلی دارد توی این گرانی شما پول عزیزتان را بدهید وسیله‌ای بخرید که صدا را فقط در گوش خودتان پخش کند؟ فکر می‌کنید بقیه فضولند که بخواهند ببینند شما چه گوش می‌دهید؟ نخیر، مردم خودشان هزار جور دردسر و بدبختی دارند. اگر هم یک موقع چیزی شنیده‌اند، اتفاقی به گوش‌شان خورده وگرنه بغل دستی شما توی تاکسی اصلا قصد کنجکاوی در روابط‌تان را ندارد، فقط دلش سوخته که دارید جوانی‌تان را می‌گذارید پای آن بی‌لیاقت.

 

5. دلار: چرا واقعا باید پول خوشگل‌مان را بدهیم دلار آمریکا بخریم؟ مگر آن‌ها ریال ما را می‌خرند که ما دلار آن‌ها را بخریم؟ اصلا مگر می‌خواهیم برویم خارج که دلار لازم داشته باشیم؟ ما نهایتا زورمان برسد تور یک روزه نمک‌آبرود را برویم که لوازم مورد نیازش فقط کرم ضد آفتاب و کفش پیاده‌روی و قاشق چنگال است. خیلی بخواهیم لاکچری‌بازی دربیاوریم، پانچو هم با خودمان می‌بریم. دیگر دلار و این‌ها لازم ندارد.

 

6. رنده آشپزخانه: واقعا همین الان افتاده زیر پای‌تان که رنده بخرید؟ نه، تا حالا با چی رنده می‌کردید پس؟ درست همین حالا وسط کمپین به این مهمی یادتان افتاده که رنده آشپزخانه نو لازم دارید؟ دو روز با همان رنده قبلی رنده کنید، غذاي‌تان از ریخت می‌افتد و از گلوي‌تان پایین نمی‌رود؟ اصلا رنده می‌خواهید چه کار؟ مگر قرار نشد کوکو درست نکنید؟

 

7. مسکن: نه، واقعا شما پول خانه خریدن دارید و رو نمی‌کنید؟ ما اینجا داریم برای گران شدن رنده آشپزخانه مرثیه سرایی می‌کنیم آن وقت شما می‌خواهید بروید خانه فلان قدر متری بخرید در بهمان جا؟ اگر انقدر پول دارید که اصلا چرا نشسته‌اید دارید این متن را می‌خوانید؟ شما الان کمتر از نیویورک‌تایمز نباید دست بگیرید. ما که می‌دانیم ربدوشامبر هم تن‌تان کرده‌اید و دارید به ما پوزخند می‌زنید. بروید از خدا بترسید بورژوآهای زشت.

 

8. روغن شترمرغ: ما خیلی فکر کردیم، خریدن روغن شترمرغ در این شرایط اصلا کار درستی نیست، شما از یک طرف دارید پول‌تان را دور می‌ریزید چون اگر روغن شترمرغ واقعا چیزی را عوض می‌کرد نمی‌گذاشتند شترمرغ‌ها چیزهای چرب بخورند. از طرف دیگر ما که می‌دانیم، مثل همه چیزهای قبلی که جو گرفته بودتان و خریدید این را هم دو روز استفاده می‌کنید و بعد می‌اندازید گوشه خانه.

 

خلاصه دو روز حواس‌تان را جمع کنید، چیز اضافی نخرید بلکه همه با هم موفق شدیم یک حرکتی بزنیم که پس از 2500 سال بالاخره یک چیزی در این کشور ارزان شود.

عضویت در کانال تلگرام بی قانون آنلاین

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.