کد خبر: 3161 | تاریخ : ۱۳۹۷/۲/۲۶ - 14:44

عاقبت ترامپ بدون برجام

از اول هم معلوم بود آدمی که هیچ‌وقت به تعهد خودش نسبت به همسرانش پایبند نبوده نمی‌تواند به یک توافقنامه بین‌المللی پایبند بماند. ترامپ که فکر می‌کرد با خروجش از برجام اوضاع ایران به هم می‌ریزد با مشاهده موارد زیر به طور عملی یاد گرفت هیچ‌وقت یک ایرانی را تهدید نکند، به‌خصوص ایرانیانی که دايما مورد لطف خاص مسئولان قرار گرفته و چیزی برای از دست دادن ندارند.

 

1-راحت شدن مردم: آن اوایلِ برجام که قرار بود آمریکا و اروپا بیایند ایران و سرمایه‌گذاری کنند، ما همه‌اش نگران بودیم که حالا چی بپوشیم. به خصوص که در دولت‌های قبلی‌ لباس‌های‌مان پاره شده بود و خوبیت نداشت پیش کشورهای مردم با آن وضعیت. ولی حالا که ترامپ دارد می‌رود و با اروپایی‌ها هم حسابی ندار شده‌ایم با رکابی و شلوارک لم می‌دهیم و تخمه می‌شکنیم. فقط حواس‌تان باشد از این شلوارک‌هایی که توی مترو با طرح پرچم آمریکا می‌فروشند نخرید چون ممکن است در یکی از ویژه برنامه‌های آتش زدن پرچم، ساق پای‌تان بسوزد.

 

2-سر به راه شدن دلار: مدتی قبل از اعلام خروج آمریکا از برجام دلار یاغی شده بود و می‌گفت: «شما نمیتونید من‌رو به زور رو 3700 نگه دارید، من ارزشم خیلی بیشتر از این حرف‌هاست». بعد یهو متواری شد و تا مرز 8000 تومن هم رسید و دیگر حتی به حرف جهانگیری هم گوش نمی‌کرد. اما ناگهان با دیدن این کار رییس‌جمهور کشور مبداش شوکه شد و دید که هیچ چیزی در این دنیا ارزشش را ندارد. حالا هم خیلی دلش می‌خواهد برگردد پیش جهانگیری و بگوید «من می‌خواهم همان 4200 خودت باشم» ولی غرورش اجازه نمی‌دهد و رفته کلا خودش را نیست و نابود کرده. پیدایش کردید، ما را بی‌خبر نگذارید.

 

3- بیرون آمدن زیرآبی‌ها: ما ایرانی‌ها اصلا نمی‌توانیم از هیچ‌کس کینه به دل بگیریم و زود دلتنگ می‌شویم و می‌بخشیم و حتی فراموش هم می‌کنیم. به خاطر همین بعد از خروج آمریکا از برجام وقتی احمدی‌نژاد یک بیانیه بلندبالا در این مورد داد، همه مردم با سرعت هر چه تمام‌تر به خبرگزاری‌ها رفته و پس از نیم ساعت موفق شدند متن بیانیه را بخوانند، هضم کنند، بخندند و همزمان اشک بریزند. آن‌ها پس از تسلط نسبی بر اعصاب خود به خیابان‌ها رفتند و با شعار «پاکدست آریایی، امید تیم مایی» موافقت خود را با بازگشت شكوهمند ايشان به عرصه سياست كشور اعلام کردند.

می‌گویند ترامپ بعد از دیدن اوضاع ایران از این شرایط چند ساعتی با خودش خلوت کرده بعد آمده در سکوتِ بین معاونان و وزرایش شاکی شده که «چرا دارین منه بازی میدین شما؟ چرا میخواهین همه چیزه عادی جلوه بدین؟ چرا منه صحنه‌سازی درست میکنین؟ من باختم، بدم باختم، من برجام منه از دست دادم، من دارم به قهقرا میرم فقط بذارین برم».

عضویت در کانال تلگرام بی قانون آنلاین

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.