کد خبر: 3098 | تاریخ : ۱۳۹۷/۲/۱۶ - 12:01

این پیام‌رسان کثافت

اخیرا روزنامه کیهان گفته: مهم‌ترین خطر تلگرام، دسترسی به داده‌های کلان کاربران کشور است. ساعت خواب و بیداری، اوقات فراغت، برنامه غذایی و ارتباطات خانوادگی ایرانیان در اختیار دولت‌های متخاصم قرار می‌گیرد.

با هم به بررسی جنبه‌های مختلف این یادداشت می‌پردازیم و امیدواریم خودتان شرم کنید و این پیام‌رسانِ فضول را پاک کنید.

۱-دسترسی به ساعت خواب و بیداری:

به طور مثال برای همه‌ پیش آمده که در تلگرام از هم بپرسند: «سلام، بیداری؟» اما از نیت پلید این پیام‌رسان با خبر نباشند که ساعات خواب و بیداری ما را اسکرین‌شات گرفته و در گالری خود نگه می‌دارد تا بررسی کند چرا جوان ایرانی انقدر در روز می‌خوابد؟ و چرا کمی ورزش و تحرک نمی‌کند؟ و تلگرام با چپاندن فست‌فود به ما برساعات خواب بیفزاید.

۲-اوقات فراغت:

برای این‌ پیام‌رسان شیطانی خیلی مهم است که ما پنج‌شنبه جمعه‌ها کجاییم؟ اوقات فراغت را در پاساژ‌های معروف تهران می‌گذرانیم یا به دور دور در خیابان‌ها اکتفا می‌کنیم؟ یا در سینما از موضوع تکراری عاشق شدن یک پسر و دختر بی‌پولِ بدبخت لذت می‌بریم؟

۳-برنامه‌غذایی:

این پیام‌رسان مخوف (خصوصا اون لوگوی سیاهِ ورژن X) سعی دارد ما را از غذاهای خوشمزه ایرانی به سمت غذاهای فرنگی ببرد. و الا چرا در اموجی‌هایش، قرمه‌سبزی و کله‌پاچه وجود ندارد؟ چرا پیتزا و همبرگر هست ولی کباب و قیمه نیست؟

۴- ارتباطات خانوادگی:

این پیام‌رسان کثافت همه‌ این کارها را کرد که به اینجا برسد و بنیان خانواده را از هم بپاچد. وگرنه ما که هیچ‌کدام‌مان گیف و استیکر خاصی نداریم، پس این سوتی‌هایی که در گروه‌ها داده می‌شود چیست؟ چرا عموی من که حتی وای‌فای را بلد نیست روشن کند یکهو با گذاشتن یک استیکر طوری آب شد که با تِی هم نمی‌شد جمعش کرد؟

عضویت در کانال تلگرام بی قانون آنلاین

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.