کد خبر: 3056 | تاریخ : ۱۳۹۷/۲/۵ - 11:59

حرف سیاسی نزن

شوهر عمه‌ام، اکبرآقا مرد کم‌حرفیه. از همون اول هم فقط نکات کلیدی زندگی رو به بچه‌هاش گوشزد می‌کرد. توی کل زندگیش تنها پیام تربیتیش برای بچه‌هاش این بود که حرف سیاسی نزنن. یعنی اگر اینا متوجه همین یک جمله میشدن، شوهر عمه‌ام در حد لقمان حکیم تونسته بود روی بچه‌هاش تاثیر بذاره. ولو اینکه پسر 11 ساله‌اش دستش رو تا آرنج بکنه توی دماغش و مسیر بعدیش مستقیما زیر میز باشه.

یادم میاد پسر عمه‌ام توی انشاش نوشته بود که میخواد رییس‌جمهور بشه. بنده خدا اومده بود ابتکار به خرج بده و مثل همه، دکتر نشه. این‌قدر سر این طفلک رو به گاز کوبید که دیگه اگه خودش هم می‌خواست نمیتونست وارد سیاست بشه. با اون وضعیت آمادگی جسمانیِ بعد از تنبیهش، فوقش بتونه توی صدا و سیما بازیگر بشه؛ اونم در نقش آباژور.

یه روز که خونشون بودیم، شانس اکبر آقا زد و به اخبار ساعت دو برخوردیم. همه استرس گرفته بودیم که نکنه با اخبار گوش دادنمون، جفت پا بریم وسط رهنمون‌های تربیتیش و خدایی نکرده بچه‌هاش حرف سیاسی یاد بگیرن؟!

اکبر آقا با چنان هیجان و فشاری اخبار گوش می‌داد که خود نماینده‌های مجلس هم دیگه کم‌کم در شرف استعفا بودن. بعد از هر خبر، چنان واکنش‌هایی نشون می‌داد و حرف‌هایی می‌زد که قشنگ معلوم بود برادرم داره سِیو میکنه که هفته دیگه توی استادیوم، به‌جای شعارای تکراریِ «شیر سماور» و «توپ، تانک، فشفشه» ازینا استفاده کنه. عمه هم هی واسش برنج می‌ریخت بلکه بتونه دهنش رو به‌کار بگیره که بیخیال بشه. بعد از اینکه اکبر آقا دو دیس برنج رو تنهایی خورد و اخبارش رو تا آخر تحلیل کرد، پدرم رو کرد بهش و گفت: با این حالی که تو داری، همون بهتر که بچه‌هات هیچ‌وقت حرف سیاسی نزنن!

عضویت در کانال تلگرام بی قانون آنلاین

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.