کد خبر: 2689 | تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - 09:44

قر و فری به نام خشونت علیه زنان

همان‌گونه که مستحضرید، خشونت علیه زنان یکی از موضوعاتی است که الان بیخودی مد شده و مطرح کردنش در اینستاگرام هم لایک‌خور بالایی دارد. حالا آیا کار درستی است که ما کل مسائل مملکتی را ول کنیم و برویم دنبال تصویب «لایحه ضدخشونت؟» در حالی‌که با استناد به مقاله دکتر بانو آیت‌اللهی هم می‌توانیم به تبعات ناخوشایند این لایحه پی ببریم و بعد هم برویم دنبال نشتی‌های بزرگ‌تر کشور.

بنا بر اظهارات ایشان وضع قانون منع خشونت علیه زنان در جامعه موجب وحشت مردان در جامعه می‌شود. یعنی دیگر مردان امنیت لازم را برای اعمال خشونت علیه منزل خود ندارند و ممکن است با ادامه این روند مردان خانواده قهر کنند بروند خونه بابای‌شان و جامعه همین جوری در هوا بماند. در بخشی دیگر ایشان اشاره كرده که در لایحه مذکور تعریف درستی از واژه خشونت نیست. فلذا ممکن است برخی زنان خودخواه با سوءاستفاده از این واژه مشکلاتی را برای جامعه رقم بزنند. ایشان همچنین در ادامه فرمودند که کف گرگی، کله و زیر زانو جز خشونت‌های کهن مردان این سرزمین است و هر کی بره واسه اینا دادگاه شکایت کنه خيلي بده!

البته در خصوص راهکارهای موجود برای حل بحران خشونت ایشان پیشنهاد کرده‌اند که به جای اعمال قانون هر کی رو بدید دست باباش، سايه سرش یا یکی مثل این‌ها. زیرا به هرحال زنان جامعه راه در روی فک و فامیل خودشان را بهتر می‌شناسند و تازه می‌توانند خشونت مناسب با روحیات خودشان را در خانواده آزادانه انتخاب کنند. پس بنا به توصیفات فوق، لایحه منع خشونت علیه زنان، فوفول بازی بیش نیست و الان هم اگر هنوز کسی با این مساله مشکل دارد، برود از روی مقاله خانم دکتر دو هزار و سی بار بنویسد تا بعدا با هم صحبت کنیم.

 
عضویت در کانال تلگرام بی قانون آنلاین

دیدگاه‌های دیگران

آ
آیتای |
مخالف 0 - 0 موافق
عالی

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.