کد خبر: 2605 | تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - 09:44

سفر خوشی را برای شما آرزومندیم

ما ایرانی‌ها هر بلایی سرمون بیاد حقمونه، بس که قدر نعمت‌هامون رو نميدونیم، حالا کاری با نفت و گاز و آب و... ندارم، اونا که بالاخره تموم میشن، تموم هم نشن خودمون تمومش می‌کنیم نمیذاریم بمونه برای یه مشت ورثه مفت‌خور. منظور من بیشتر استفاده از جاذبه‌های توریستی تموم نشدنیه که ما داریم ولی کشورای دیگه ندارن. شاید بگید سی‌وسه ‌پل و تخت جمشید و... هم که دارن کم کم از بین میرن. باید بهتون بگم که بله، منظور من اون جاذبه‌های قابل تخریب که با یه یادگاری نوشتن ساده از چشم خارجیا میفتن هم نیست بلکه اتفاقا برعکس، خود جاذبه‌های تخریبگر رو میگم: بلایای طبیعی و مصنوعی دست‌ساز بشر. چیزی که تو کشور ما به وفور یافت میشه، همینا رو اگر ترکیه که بغل گوش خودمونه داشت تا حالا قطب جهانگردی جهان بود. (البته الانم هست ولی اون همه هزینه و هتل و دنگ و فنگ که هنر نیست، هنر استفاده از محدودیت‌هاست).

ما میتونیم تهدیدها رو تبدیل به فرصت کنیم و مردم کشورای دیگه رو جمع کنیم تو یه قطار توریستی و بگردونیمشون. از اهواز شروع می‌کنیم، تنفس تو هوای خاک‌آلود رو که تجربه کردن میبریمشون ارومیه دریاچه‌ای رو که توي 15 سال موفق به خشک کردنش شدیم نشون میدیم، سر راه یه توقف هم روی گسل‌های در حال لرزش سرپل‌ذهاب خواهیم داشت همراه با برنامه‌های تفریحی با اجرای مهیج جواد خیابانی. از ارومیه میریم اردبیل و توفان با سرعت 120 کیلومتر بر ساعت رو رصد می‌کنیم و اگر توفان نبردمون سمت ماداگاسكار، برنامه بعدی دریای خزر و جنگل‌های 2000ساله شمال خواهد بود که در ترکیب با مدرنیته یعنی بطری نوشابه و لنگه دمپایی و پاکت زغال زیباتر شدن. از اون سمت برمی‌گردیم تهران و تنفس تو هوای سرب‌آلود و پیاده شدن از مترو در ایستگاه دروازه دولت رو تجربه خواهیم‌کرد و بعد در ادامه به اصفهان میریم و نشون میدیم یک میدان زشت مستطیلی قدیمی چطور جلوه‌ برج بلند و زیبای پشت سرشو خراب کرده. قبل از رسیدن به مقصد بعدی اگر هنوز کسی باقی مونده بود با یه خروج از ریل یا تصادف کاری می‌کنیم که توریستا برای همیشه تو کشورمون موندگار بشن البته چون قبل از سفر بیمه‌شون کردیم اصلا مشکلی نیست.

این برنامه برای شرایط حال حاضر کشور نوشته شده و با توجه به وقوع آتش‌سوزی، پیکوبینو (این یکی جدیده خیلی جای کار داره)، توفان شن، تصادفات جاده‌ای و سقوط هواپیما، فوران آتشفشان دماوند، بازدید از صحنه شکار آخرین یوز ایرانی و... برنامه‌های متنوعی میشه چید. برای چهارشنبه سوری هم که میشه یه سفر ویژه ترتیب داد و انواع و اقسام انفجار از ترکوندن یه ترقه زیر پای پیرترین مسافر تا تخریب 20 تا مجتمع مسکونی کنار هم با بمب دست‌ساز رو به‌وجود آورد. خلاصه دستمون تو ایجاد حوادث و سوانح خیلی بازه و هر کاری از دستمون بربیاد انجام میدیم، کم و کسری هم اگر بود و خودمون نتونستیم، کاری نداره که رییس محترم محیط زیست راهنماییمون میکنن که باید برای چه بلایی دعا کنیم.

 
عضویت در کانال تلگرام بی قانون آنلاین

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.