کد خبر: 1139 | تاریخ : ۱۳۹۶/۶/۹ - 12:22

وقتی فضای مجازی روی مخ یک حسود می‌رود!

استفاده از فضای مجازی این روزها کاملا به یک عادت روزمره تبدیل شده است ...

استفاده از فضای مجازی این روزها کاملا به یک عادت روزمره تبدیل شده است و در کنار فحش و فحش‌کاری، یکسری کارهای دیگر هم شدیدا روی اعصاب هر بشری رژه می‌رود، ولی معلوم نیست چرا کسی اعتراضی ندارد. بیایید باهم مرور کنیم:

1- امکان ندارد کسی وجود داشته باشد که از عبارت لست سین ریسنتلی متنفر نباشد. در واقع آدم‌ها کلا دو دسته هستند، دسته اول کسانی که لست سین ریسنتلی می‌کنند و دسته دوم کسانی که لست سین ریسنتلی نمی‌کنند. همواره تاریخ نشان داده که جفت این گروه اعصاب‌شان خورد و خاکشیر است! به‌عبارتی دسته اول روی مخ دسته دوم هستند (چون نمیذارن بقیه بدونن کی آنلاین شدن) و قوانین خود تلگرام هم روی مخ دسته اول است! (چون میخوان کسی نبینتشون ولی خودشون همه رو ببینن ولی تلگرام اجازه نمیده)

2- دومین مورد آزاردهنده درخواست ارسال پیام‌های ناشناس است. همان‌طوری که دورویی از ویژگی‌های خارق‌العاده ما ایرانی‌هاست، این اپلیکیشن هم کمک می‌کند که روهای‌مان زیادتر شود. بارها دیده شده که طرف مدام قربان صدقه رفیقش می‌رود اما پیام ناشناس «خیلی مریضی گلابی!!» را برای وی ارسال می‌کند. اصلا من هنوز فلسفه وجودی این نوع پیام‌ها را درک نکرده‌ام، چون اگر هم حرف مهم و حیاتی در این پیام‌ها زده شود، دوست عزیزمان نمی‌فهمد که چه کسی گفته. چه کاری است اصلا؟ حتی دیده شده که برای عزیزی پیام ناشناس آمده که: «فکر نمی‌کردم اين‌قدر بی‌شعور باشی که مهم‌ترین چیز زندگیم رو ازم بگیری». به‌طور طبيعي فرد با دیدن این پیام به همه آدم‌های زندگیش فکر می‌کند، عذاب وجدان می‌گیرد، 72 ساعت نمی‌خوابد، یک هفته به کما می‌رود و خود را در آستانه خودکشی می‌بیند، اما بعد از مدت‌ها می‌فهمد این پیام را دایی کوچکش فرستاده بوده که وقتی ماه قبل به خانه‌شان رفته، پیژامه‌اش را برداشته و پس نداده است!

3- سومین مورد این است که چرا این‌قدر در اینستاگرام به دیگران خوش می‌گذرد؟ چرا وقتی بازش می‌کنید همه دوستان‌تان دارند در استخر یا دریا شنا می‌کنند و کنار ساحل، فوتبال ساحلی بازی می‌کنند. چرا همه دست در دست هم سینما و تئاتر و جنگل‌ها را درمی‌نوردند. اصلا چرا مدام جوجه‌کباب دست‌شان است! حتی فاز افرادی را که کامنت قلب و بوس و «پایدار» و «خوشی باشد» و «صفا باشد» می‌گذارند را هم نمی‌فهمم! فرهنگ اصیل ایرانی حکم می‌کند که باید به همه این دوستان دو ساعت فحش داد و بعد نفرین‌شان کرد! حالا قربان‌ صدقه رفتن‌های‌تان چیه این وسط؟ شاید فکرکنید که من آدم حسودی هستم اما فقط به خاطر خودتان می‌گویم! عقده‌ای هم خودتانید!

4- عده‌ دیگری وجود دارند که چون در خانه‌شان فقط سریال‌های آموزنده شبکه آی‌فیلم را نگاه می‌کنند، وقت ندارند دو کلمه با همدیگر حرف بزنند. برای همین تمام ابراز محبت‌ها و تبریکات‌شان را در فضای مجازی تقدیم مادر و پدر و همسر و خانواده‌شان می‌کنند. این دوستان حتی برای ناهار ظهر هم در اینستاگرام از همسرشان تشکر می‌کنند در حالی‌که بسته اینترنت همسرشان سه روز است تمام شده و هفت روز دیگر تمدید خواهد شد. دیده شده که این افراد خیلی شیک روز مادر را با یک پست اینستاگرامی زیبا به مادرشان تبریک می‌گویند در حالی‌که مادرشان نه تنها پیجی ندارد، که حتی موبایل هم ندارد و بدتر از آن طرز کار تلفن خانه خودشان را هم تازه یاد گرفته است! آخه این چه تبریکیه!

5- مورد بعدی تعصب عجیب روی ماه تولدتان است که آدمی را تا مرز سکته می‌برد. باید به این عزیزان گفت که واقعا برای ما فرقی نمی‌کند شما متولد چه ماهی هستید! وقتی فرق دهگان را با صدگان نمی‌دانید، انتظار حضور در جشنواره خوارزمی را نداشته باشید. حتی اگر ماه تولدتان با انیشتین یکی باشد. یا مثلا شخصی که با آلفرد هیچکاک در یک روز متولد شده است در همه محافل پز هنری و روشنفکری می‌گیرد به خودش. یکی نیست بگوید آخر دوست گرانقدر، شما مهم‌ترین فیلمی که در عمرت دیده‌ای «فیلم پشت صحنه اخراجی‌های 3» بوده است!

و در نهایت مهم‌ترین و روی مخ‌ترین گروه کسانی هستند که پست می‌گذارند و بعد فرتی پست خودشان را لایک می‌کنند! دوست عزیز به خودتان بیایید، خزبازی تا کی؟

عضویت در کانال تلگرام بی قانون آنلاین

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.